A koronavírus információs vonal telefonszáma: (06-80) 277-455; (06-80) 277-456

Tatai Sokadalom június 14-16. - belépés ingyenes!!!!!

A Tatai Sokadalom a magyar népi kultúra őrzője, melyet idén 14. alkalommal rendezünk meg a tatai Angolkertben 2013. június 14-15-16-én. A népművészeti fesztivál párhuzamosan futó programjaiban minden érdeklődő láthatja az Örökség Gyermek Népművészeti Egyesület által díjazott néptánc együtteseket és hallhat népzenei koncerteket. Gyönyörködhet a kézműves mesterek zsűrizett munkáiban, melyeket meg is megvásárolhat, valamint megkóstolhatja a hagyományos módon elkészített ételeket. A különböző művészeti ágakban a modern feldolgozások is megjelennek, így helyet kapnak a táncjáték, a világi zene és a kézműves mesterek mai kor igényéhez igazított remekei is. A gyermekjátszókat és meseelőadásokat most is kiemelt figyelemmel szervezzük a kisgyermekes családok szórakoztatására.

 

14. Tatai Sokadalom Programtervezet

 

A rendezvény ideje alatt állandó szabadtéri programjaink

péntek 14.00-20.00-ig, szombat és vasárnap 9.00-20.00-ig Gyermekbirodalom mesék, zenék, kézműves foglalkozások, szabadtéri ügyességi játékok, körhinta, állatsimogató Mesterek és munkáik kézművesek, iparművészek vására, mesterség bemutatók a rendezvény egész területén az Angolparkban; bemutató a fogyatékkal élők kézműves áruiból Gasztronómia folyamatos nyitva tartással, hagyományosan készített étel-különlegességekkel, Italkülönlegességek: zámolyi sör, pálinkaház, helyi és más vidékek táj jelegű borai Íjászat a Tatai Celőkék segítségével

 

 

2013.06.14. péntek

Az állandó szabadtéri programok 14.00-20.00-ig.

Rendezvénysátor

14.00 Bláthy színpad - diákszínjátszás és aikido bemutató

14.45 Primavera tánccsoport előadása

15.15 Így játszunk mi a Hajnalcsillag Óvodában

15.30 Így játszunk mi a Bartók Óvodában

15.45 Lábita Bábszínház - bábelőadás gyermekeknek

16.30 Egressy Kórus koncertje

17.00 Eötvös Színpad - diákszínjátszás

18.15 Kávészünet együttes: Tiszta szívvel - koncert

19.00 Fergeteges Táncház Cifra Bojtár díjasokkal! Mesterek és Tanítványok közös tánca, Kísér: Németh Dénes és Zenekara

20.00 Galileo Zenekar koncertje

21.30 Ismerős Arcok zenekar koncertje

23.00 Táncház, Kísér: Németh Dénes és Zenekara Tisztás

20.45 Tűzugrás, táltos dobolás, szerelemvarázslás

 

2013.06.15. szombat

Az állandó szabadtéri programok 9.00-20.00-ig.

Rendezvénysátor

09.00 Tolerancia Színpad

10.00 Így játszunk mi a Kertvárosi Óvodában

10.30 Így játszunk mi a Fürdő Utcai Óvodában

10.45 Így játszunk mi a Kincseskert Óvodában

11.30 Csurgó Zenekar: Három egész napon át - interaktív népzenei gyermekkoncert

12.45 Canto Rock - keresztény könnyűzenei koncert

13.45 Eszterházy Énekegyüttes koncertje

14.30 Fürkészek a művészetek világában bemutató, Közreműködők: Tata Táncegyüttes, Tündök Zenekar

15.45 Kuttyomfitty társulat: Az eltáncolt cipellők - bábelőadás

17.15 Szélkiáltó Együttes: Keserédes - énekelt versek, népzenei feldolgozások koncertje

18.00 Városi művészeti díjak átadása, a díjakat átadja Michl József, Tata város polgármestere

 Fergeteges Gála, Kenderke Gálaműsor, Tata Táncegyüttes, Kísér: Tündök Zenekar

 

20.00 Kenderke Barátai Zenekar koncert, Közreműködnek: Csevergő Énekegyüttes, Tündök Zenekar

 

21.00 Folk Error zenekar koncertje

 

22.00 Moldvai Táncház, Kísér: Tündök Zenekar és a Kenderke Barátai Zenekar

 

Tisztás 12.15 Mókázzunk - gyermekjátékok Móka Jánossal

16.30 Baranta bemutató

Pálmaház 09-14.00 Fergeteges Szólótáncverseny, Kísér: Németh Dénes és Zenekara

 

 

2013.06.16. vasárnap

 

Az állandó szabadtéri programok 9.00-20.00-ig. Rendezvénysátor

09.00 Talentum Színpad - diákszínjátszás

09.30 Így játszunk mi a Geszti Óvodában

10.00 Színes Színpad - diákszínjátszás

10.45 Gryllus Vilmos gyermek koncertje

11.30 Fazekas Színpad - diákszínjátszás

12.15 Zoboraljai Hagyományőrző csoportok népdalcsokrok előadása

 13.15 Boka Gábor Toldi előadása 14.15 Csevergő Énekegyüttes, Szarkalábak Együttes közös néptáncműsora, Kísér: Tündök Zenekar

15.00 Bábrakadabra Bábszínház: Az ördög három aranyhajszála - bábelőadás

16.00 Apnoe Zenekar gyermekműsora

16.45 Nágel Balázs tárogató játéka

17.30 Muzsikás Koncert - népzenei koncert

18.30 Néptáncműsor: soproni Pendelyes Táncegyüttes, mezőmadarasi Árvalányhaj Néptánccsoport, megyei Örökség Színpad, Tata Táncegyüttes, Kísér: Tündök Zenekar

19.45 Escargoz - népzenei koncert

21.00 Apnoe Folk Underground koncert

CsatolmányMéret
PDF ikon Sokadalom_program_pdf.pdf270.53 KB